KONTAKT
ŽUPNIJA
ŠT. ILJ POD TURJAKOM
Šentilj 43
2382 Mislinja

tel: 02/885 72 90
faks: 02/885 72 91

župnik Tine Tajnik
GSM: 041 654 871
MULTIMEDIJA
OBISK STRANI
mod_vvisit_counterDanes396
mod_vvisit_counterVčeraj462
mod_vvisit_counterTa teden1406
mod_vvisit_counterTa mesec9410
mod_vvisit_counterVsi387681

PRVO SVETO OBHAJILO 2017

SVETO OBHAJILO

DSC 1536 00

»Našega življenja čas

je prazna,

nepopisana knjiga,

ki nam jo je Bog dal,

da bi jo z dobrimi deli popisali.

Za vsak dan je ena stran,

za vsako uro en odstavek

za vsako minuto nova vrsta«

M. Slomšek)

 

»Z 21. majem 2017 smo starši, otroci, g. župnik Tine Tajnik, katehistinja ga. Darinka Černič in nenazadnje vsi župljani v naši župniji popisali nov list v različno popisanih knjigah. Naši otroci, veroučenci 2. razreda so na prelepo majsko nedeljo prejeli zakrament 1. SVETEGA OBHAJILA.

 Skozi celo veroučno leto smo starši skupaj s pomočjo naše katehistinje in g. župnika posredovali ter poglabljali otrokom vero v Boga in mnoge druge vrednote kot so ljubezen, razumevanje,  sodelovanje,  obhajanje nedelj, praznikov, skupne molitve,…

 Starši smo se spoznavali na srečanjih z g. župnikom, še posebej smo se družili in sodelovali v Marijinem mesecu pri šmarničnih pobožnostih. Po prejetju prve svete spovedi naših otrok smo se vse bolj približevali velikemu dogodku. V soboto smo pripravili v Slomškovem domu otrokom zajtrk in podelitev diplom. Naša župnijska cerkev je že na predvečer zasijala v vsem belem siju ter pričakovanju sprejetja prvoobhajancev.

 Tiho, le v spremstvu petja otroškega pevskega zbora so otroci, 26 dečkov in deklic, vsi v belih haljah okrašenimi z modrimi in roza pentljami stopali drug za drugim in prejeli JEZUSA.

 Naj ostane ta slovesni dan, sodelovanje, povezovanje, druženje, staršev, otrok, katehistinje, g. župnika, g. Cirila  v lepem spominu. S svojo dobroto, ljubeznijo, prijateljstvom, vero,…… pišimo nove nepopisane liste naših knjig.

                                                                                                          mama Marija KRENKER

DSC 1225DSC 1226 DSC 1242   DSC 1245

 
VREME
MISLINJA
E - POŠTA
1000 preostalih znakov

CAPTCHA ImageReload Image


"Klinkite na krogec in prepišite kodo."